bursaosmangazilisesi 4 Takipçi | 22 Takip
Kategorilerim
Diğer İçeriklerim (143)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (4)
15 03 2008

BURSA KENT GEZİSİ


             BURSA  KENT  GEZİLERİ           


    KENT TOPLULUĞU  

Bursa’da resmi, özel ilköğretim ve orta öğretimde öğrenim gören öğrencilerin, yaşadıkları kenti tanımalarını, kentin tarihi ile kültürel değerlerini öğrenmelerini, Bursa ile ilgili araştırma yapmalarını ve Bursa’yı sahiplenip korumalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, ortak bir “Bursalılık Bilinci” oluşturmak ve kentli davranış kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla başlatmış olduğu ve Yerel Gündem 21’in katılımcılığa ve ortaklıklara dayalı yönetim anlayışıyla yürütmekte olduğu Bursa Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi kapsamında oluşturulmaktadır.

Bursa Kentlilik Kulübü gerek kendi üyelerinin gerekse okulun bütün öğrencilerinin Bursa ile ilgili bilgilerini geliştirici çalışmalar yapar. Yarışmalar düzenleyerek öğrencileri yaşadıkları kent Bursa ile ilgili araştırma yapmaya yönlendirir. Öğrencilerin Bursa’yı daha yakından tanımaları için “Bursa Kent Gezileri” düzenler. Öğrencileri Bursa kitapları okumaya, satın almaya ve kütüphanelerinde “Bursa Kitapları Bölümü” oluşturmaya teşvik eder. Kendi okullarından başlamak üzere Bursa’daki tüm okullarda “Bursa Kitaplığı” oluşturulmasına çalışır. Kente özgü görgü ve nezaket kurallarının öğrenciler tarafından öğrenilip benimsenmesi için “Kent Kültürü Seminerleri” organize eder. Kulüp çalışmalarının içerisine halkı da çekerek halkta sorumluluk duygusunu geliştirmeye çalışır.OSMANGAZİ LİSESİ  "KENTLİLİK KULÜBÜ"  BURSA KENT GEZİSİ

Bursa Osmangazi Lisesi Kentlilik Kulübü , 14.03.2008 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Yerel Gündem 21' in  katkılarıyla, "Bursa Kent Gezisi " düzenledi.Bu geziye okulumuz "Kentlilik Kulübü" öğrencileri katıldı.Öğrencilerimiz bu gezide Bursa'nın tarihi mekanlarını yakından görme  ve tarih bilgilerini pekiştirme imkanını elde ettiler.


Okul Müdürümüz Müfit Kuş, okulumuz matematik ve kentlilik kulübü rehber öğretmeni Taneri Gazioğlu, okulumuz  tarih öğretmeni Hüseyin Cahit Derin ve okulumuz felsefe grubu öğretmeni Ali Haydar Akgün.


Bursa Kent Gezisine katılan okulumuz Kentlilik Kulübü öğrencileri


Gezi boyunca kafilemize rehberlik yapan gönüllü rehberlerimiz  emeki öğretmenler  Behzat Karaçay ve Fevzi Şen.


Osmangazi Lisesi gezi kafilesi Tophane'de


 

Osmangazi Türbesi (Gümüşlü Kümbet)


Tophane'de yer alan Bursa'yı izleme terası


Bursa Kent Gezisine katılan Osmangazi Lisesi öretmen ve öğrencileri ile gönüllü rehberler vede Büyükşehir Belediye temsilcisi.


Gezi kafilesi Muradiye Külliyesi önünde.


2.Murat Cami'inin  içi


 

Gönüllü Rehberler öğrencilere Muradiye Külliyesi hakkında bilgi veriyorlar


 

2.Murat Türbesi


 

Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi önü


Gezi kafilemiz Osmanlı Müze Evi önünde


Gezi kafilesi 1.Murat Camii önünde


 

Gezi kafilesi Fetih Kapısı bölgesinde


Gezi kafilemiz Kent Müzesi önünde


 

Bursa Yerel Gündem 21 binasında  gezi  kafilesi  öğle  yemeğinde kendilerine ikram edilen kumanyalarını yerken.


153
0
0
Yorum Yaz